דבקים וכלי עבודה

בכדי ליצור  תכשיט, על המעצב לרכוש כמה כלי עבודה בסיסיים ולעבוד עם הדבק הנכון, החזק והעמיד ביותר. שימוש בכלים ודבק איכותיים יבטיח כי התכשיטים שלכם יהיו חזקים, עמידים ויפים. המידע המועבר כאן מתייחס לכלים החשובים ביותר אותם תתבקשו לרכוש.

דבקים

דבק סברובסקי ידידותי לסביבה – CG 500-35

דבק אפוקסי דו רכיבי (A+B) בעל ביצועים מעולים המיועד להדבקת אבני קריסטל, עם ובלי ציפוי מתוצרת חברת סברובסקי, הוא הדבק המומלץ ביותר לשימוש בעיצוב תכשיטים.


דבק סוורובסקי (A+B) – שתי שפופרות * 50 גר'

 

מופץ בלעדית ע"י סברובסקי לשימוש מקצועי וחובבני בתחום עיצוב תכשיטים ובתחומים נוספים כעיצוב פנים, אביזרים, אלקטרוניקה ועוד.

מאפיינים עיקריים:

דבק ידידותי לסביבה-  CG 500-35 תואם את מדיניות סברובסקי כחברה בעלת מחויבות חברתית המכבדת את הסביבה ותומכת בקהילה. הדבק עומד בדרישות הגבוהות בנוגע לשימור הסביבה ולהגנה על בריאותם של הצרכן והיצרן גם יחד.

מרכיבים איכותיים- CG 500-35 מכיל רק רכיבים איכותיים. הוא בעל יתרונות בהובלה (למשל הובלה אווירית) מכיוון שהוא אינו מוגדר כחומר מזיק לפי תקנות השילוח של ארגון IATA.

עמידות מכאנית וכימית מיטבית- CG 500-35 עמיד בפני לחץ מכאני (למשל מכות או עיוותי צורה), לחות, זיעה, מים עם מלח או כלור ואור UV. לדוגמא- אבני קריסטל סברובסקי תישארנה דבוקות בחללים אליהם הודבקו גם לאחר הפעלת לחץ מכאני קיצוני תודות ליכולת ספיגת הזעזועים האופטימאלית של הדבק (עד 500% בהשוואה ל- 10% בדבקים אפוקסיים סטנדרטיים).

תחומי שימוש רבים- CG 500-35 הוא בעל יכולת היצמדות מיטבית לחומרים רבים כמו מתכות (משטחים מצופים, פלדת אל-חלד, טיטניום, זהב וכסף בתעשיית התכשיטים), חומרים סינטטיים שניתן להדביק עליהם (ABS, PVC, PMMA וכד' בתעשיות האביזרים והאלקטרוניקה) וכן גומי, זכוכית, קריסטל, עץ, שעם וחרסינה (בתחום עיצוב הפנים והום דקו).

הפצה בלעדית- CG 500-35 מופץ בלעדית ע"י חברת סברובסקי ברחבי העולם, ללא מגבלת כמויות מינימום להזמנה.

התאמה מושלמת לאבני קריסטל סברובסקי- Swarovski Crystals CG 500-35 מתאים באופן מושלם לתצורת ציפוי אבני קריסטל סברובסקי והופך את השימוש בהן לאופטימאלי.

יעילות גבוהה ביצור- CG 500-35 מותאם לייבוש בטמפ' גבוהות (עדºc 100) מבלי שתיפגע עמידות ויעילות הדבק. יתרון זה מאפשר לקצר את זמן היצור באופן משמעותי.

תודות ליתרונותיו הרבים, CG 500-35 הוא הדבק האידיאלי עבור רוב השימושים באבני קריסטל סברובסקי Swarovski Crystals .

 

מידע טכני- CG 500-35

יחס ערבוב בין המרכיבים A+B 1 : 1

זמן עבודה עם דבק מעורבב חשוף בטמפרטורת החדר- 23 מעלות צלסיוס 60 דקות

זמן ייבוש מלא בטמפרטורת החדר 24 שעות

זמן ייבוש מלא בתנור בטמפרטורה של 40 מעלות צלסיוס 12 שעות

זמן ייבוש מלא בתנור בטמפרטורה של 70 מעלות צלסיוס שעתיים

זמן ייבוש מלא בתנור בטמפרטורה של 100 מעלות צלסיוס 1 שעה

זמן המתנה לאחר סיום ההדבקה, ללא הזזת האבנים המודבקות, בטמפ' החדר-ºc23 3 שעות

גמישות 500%

צמיגות mPa*s12000

עדכוני מידע ופרטים נוספים (למשל דפי מידע בנושא בטיחות) ניתן למצוא באתר- WWW.SWAROVSKI.COM/CRYSTALLIZED/CG500-35

 

עט ניסיון – Swarovski test pen

בנוסף לדבק CG 500-35 , פותחה עט ניסיונית לבדיקת מתח שטח הפנים של החומרים עליהם תתבצע ההדבקה. מתח שטח הפנים מורה האם החומר הנושא/חומר הבסיס אופטימאלי להדבקה.

  

כלי עבודה בסיסיים

 מספרי חריזה

 מספרי חריזה משמשים לחיתוך מהיר וקל של חוטי חריזה, חוטים אלסטיים או חוטי ניילון דקים במיוחד. מספריים אלו ישמשו לחיתוך חומרים רכים בלבד; חוטי תייל ומתכת יהרסו את המספריים החדים והעדינים הללו. המספריים הללו חדים במיוחד ובעלי קצוות קטנים, מה שהופך אותם לאידיאליים לעבודה עדינה וחיתוך במקומות צפופים.

 מלקטת (פינצטה)

 השימוש במלקטת מיועד לעבודה מדויקת; כדי למקם אבנים שטוחות או כדי להגיע לנקודות קשות במיוחד. המלקטת הינה פיתרון נהדר לעבודה עם חרוזים קטנים וכן ליצירת קשרים קטנים בחוטי ניילון.

 קאטר (Side Cutter)

 הקאטר המפורסם מיועד לחיתוכים קשים יותר, כגון: חוטי מתכת, תייל, סיכות, שרשרת מתכת ולולאות שרשרת. חשוב לזכור שלא לנסות לחתוך חומרים קשים מדי כדי שלא לפגוע בתפקוד המכשיר בעתיד. שימו לב כי מלתעות הקאטר נמצאות בצורה כמעט מקבילית ויש לשמור עליהן במצב זה.

Memory-wire Cutters

 קאטר זה מיועד לחיתוך חומרים קשים במיוחד כמו מתכת קשה או חומרים קשים אחרים שהקאטר הרגיל לא יכול לחתוך. החיתוך של הקאטר הנ"ל משאיר קצה נקי, לאחד ובטוח למגע.

 פלייר שרשרת (Chain Nose Pliers)

 פלייר שרשרת מיועד למשימות עיצוב תכשיטים רבות ומגוונות, ביניהם גם חיבור חוליות, סגירת קצות חרוזים, סגירה ופתיחה של טבעות, "כיווץ שטוח", עבודה עם חוטי מתכת ועיגול פינות. מלתעות הפלייר הנ"ל שטוחות בבסיסן (היכן שהן נפגשות) ועגולות למחצה.

 פלייר "מעיכה" – בינוני וגדול (Crimping Pliers)

 פלייר זה מיועד לקימוט חרוזים וגלילים, אשר נסגרים ומבוטחים בעזרת הכלי הכה פשוט לעבודה הזה. הפלייר מאפשר ליצור את קצה החרוז או החוליה עגול ונעים למגע וכן למנוע קיומן של פינות חדות. החריצים התחתונים של הכלי אוחזים ומיישרים, בעוד החלק העליון מעגל פינות חדות ומעניק גימור מקצועי. זכרו להשתמש תמיד בפלייר בינוני כדי לעבוד עם חרוזים בגודל 2.3 מ"מ ומעלה.

 פלייר שטוח (Flatnose Pliers)

 פלייר מסוג זה משמש כדי לעבוד עם חוטי מתכת – במיוחד לצורך הרחבה וקימוט של חוטי מתכת אלו. בנוסף, הפלייר הנ"ל משמש לשיטוח ויישור מתכת, לפתיחה וסגירה של טבעות וחוליות שרשרת, לכיווץ שטוח ולאחיזה נוחה וכללית של חלקי התכשיט בזמן העבודה (חלקים קטנים שקשה לאחוז ביד). צמד מלתעות הפלייר הינן עדינות במיוחד כדי שלא לפגוע ולשרוט את המתכת. 

פלייר עגול (Round-nose Pliers)

 פלייר זה מיועד לעיצוב כבלי מתכת – ליצירת טבעות וחוליות בגדלים שונים וכן לקמט את הכבל בצורה מסתלסלת. מלתעות הפלייר הנ"ל עגולות והנן הולכות ומתחדדות לכיוון הקצה. שימו לב: פלייר זה יכול להשאיר סימנים על המתכת עליה אתם עובדים, בשל שטח האחיזה הקטן שלו.