קריסטל סוורובסקי הינו חלק בלתי נפרד מתרבות עיצוב ואופנה שמתחילה עוד בסוף המאה ה-19. המסורת ארוכת השנים ואיכות העבודה הגבוהה, יחד עם חומרי גלם מעולים, הופכים את הקריסטל האוסטרי ליחיד במינו.

השם סברובסקי מקושר בקשר בלתי נפרד לאמנות ולהסטוריה של עולמות האופנה והתכשיטים. מאז תחילת המאה

ה-20 מהוות אבני הקריסטל חלק משפת ה"הוט קוטור", הן העשירו את יצירותיהם של מעצבי על אגדתיים כשאנל ודיור ולוקחות חלק במותגי וסמלי האופנה המודרנים המככבים בתצוגות האופנה העדכניות. כיום הורחב השימוש באבני הקריסטל, בחרוזים וביתר מוצרי חברת סברובסקי לתחומים שהם הרבה מעבר לאופנה ותכשיטים והם מוצאים בית טבעי במחוזות חדשים כולל אביזרי אופנה, נעליים, עיצוב פנים ותאורה.

קריסטל סברובסקי מורכב מתערובת של חומרים טבעים ביניהם אבקת קוורץ (Si O2), סודה (Na2 CO3), אשלג (K2 CO2) ו- (Minium (Pb2 O2. לצורך מתן הצורה המיוחדת של הקריסטל עוברת התערובת דרך מס' שלבים כשתחילת התהליך מחייבת המסה של חומרי הגלם בטמפרטורה גבוהה. במצבה הצמיגי של התערובת מתגבשת צורתו הכללית של הקריסטל כאשר הצורה הסופית נוצרת מהחיתוך המדויק שחברת סברובסקי ידועה בכל העולם בזכותו. החברה הצליחה לייצר אבן שיבוץ בעלת 14 חיתוכים ורשמה על כך פטנט. זו אחת הדרכים בהן ניתן להבדיל בין אבן סברובסקי לחיקוי (ספירת 14 החיתוכים בגב האבן). במקביל לחיתוך עוברת האבן תהליך של מירוק להדגשת הברק. בחלקו התחתון עובר הקריסטל תהליך של חיפוי מראה שמחזיר את קרני האור כשאלה באות במגע עם חלקו העליון של הקריסטל. השלב האחרון הוא שלב ציפוי כימי של החלק העליון, לא כל הקריסטלים עוברים את השלב הזה. הציפוי מקנה לקריסטלי סברובסקי את הייחודיות שלהם בכך ששבירת האור יוצרת ניצנוץ בשלל צבעי הקשת, (Aurora Borealis) קיימים ציפויים נוספים שמקנים אפקטים לקריסטל (Transmittion, Volcano, Aurum, Dorado).

כל מוצר של סברובסקי מייצג את הפיוטיות הטמונה בעבודה מדויקת, ביצירתיות ובחדוות העשייה ומוסיף מגע של כישוף וקסם לחיי היום יום. האפשרויות העיצוביות הגלומות באבני קריסטל סברובסקי מוגבלות רק ע"י הדמיון.

חברת ילון, הנציגה הבלעדית של סברובסקי ישראל  מזמינה גם אותך לקחת חלק בחווית הקריסטל.