כלי עבודה בסיסיים

 מספרי חריזה

 מספרי חריזה משמשים לחיתוך מהיר וקל של חוטי חריזה, חוטים אלסטיים או חוטי ניילון דקים במיוחד. מספריים אלו ישמשו לחיתוך חומרים רכים בלבד; חוטי תייל ומתכת יהרסו את המספריים החדים והעדינים הללו. המספריים הללו חדים במיוחד ובעלי קצוות קטנים, מה שהופך אותם לאידיאליים לעבודה עדינה וחיתוך במקומות צפופים.

 מלקטת (פינצטה)

 השימוש במלקטת מיועד לעבודה מדויקת; כדי למקם אבנים שטוחות או כדי להגיע לנקודות קשות במיוחד. המלקטת הינה פיתרון נהדר לעבודה עם חרוזים קטנים וכן ליצירת קשרים קטנים בחוטי ניילון.

 קאטר (Side Cutter)

 הקאטר המפורסם מיועד לחיתוכים קשים יותר, כגון: חוטי מתכת, תייל, סיכות, שרשרת מתכת ולולאות שרשרת. חשוב לזכור שלא לנסות לחתוך חומרים קשים מדי כדי שלא לפגוע בתפקוד המכשיר בעתיד. שימו לב כי מלתעות הקאטר נמצאות בצורה כמעט מקבילית ויש לשמור עליהן במצב זה.

Memory-wire Cutters

 קאטר זה מיועד לחיתוך חומרים קשים במיוחד כמו מתכת קשה או חומרים קשים אחרים שהקאטר הרגיל לא יכול לחתוך. החיתוך של הקאטר הנ"ל משאיר קצה נקי, לאחד ובטוח למגע.

 פלייר שרשרת (Chain Nose Pliers)

 פלייר שרשרת מיועד למשימות עיצוב תכשיטים רבות ומגוונות, ביניהם גם חיבור חוליות, סגירת קצות חרוזים, סגירה ופתיחה של טבעות, "כיווץ שטוח", עבודה עם חוטי מתכת ועיגול פינות. מלתעות הפלייר הנ"ל שטוחות בבסיסן (היכן שהן נפגשות) ועגולות למחצה.

 פלייר "מעיכה" – בינוני וגדול (Crimping Pliers)

 פלייר זה מיועד לקימוט חרוזים וגלילים, אשר נסגרים ומבוטחים בעזרת הכלי הכה פשוט לעבודה הזה. הפלייר מאפשר ליצור את קצה החרוז או החוליה עגול ונעים למגע וכן למנוע קיומן של פינות חדות. החריצים התחתונים של הכלי אוחזים ומיישרים, בעוד החלק העליון מעגל פינות חדות ומעניק גימור מקצועי. זכרו להשתמש תמיד בפלייר בינוני כדי לעבוד עם חרוזים בגודל 2.3 מ"מ ומעלה.

 פלייר שטוח (Flatnose Pliers)

 פלייר מסוג זה משמש כדי לעבוד עם חוטי מתכת – במיוחד לצורך הרחבה וקימוט של חוטי מתכת אלו. בנוסף, הפלייר הנ"ל משמש לשיטוח ויישור מתכת, לפתיחה וסגירה של טבעות וחוליות שרשרת, לכיווץ שטוח ולאחיזה נוחה וכללית של חלקי התכשיט בזמן העבודה (חלקים קטנים שקשה לאחוז ביד). צמד מלתעות הפלייר הינן עדינות במיוחד כדי שלא לפגוע ולשרוט את המתכת. 

פלייר עגול (Round-nose Pliers)

 פלייר זה מיועד לעיצוב כבלי מתכת – ליצירת טבעות וחוליות בגדלים שונים וכן לקמט את הכבל בצורה מסתלסלת. מלתעות הפלייר הנ"ל עגולות והנן הולכות ומתחדדות לכיוון הקצה. שימו לב: פלייר זה יכול להשאיר סימנים על המתכת עליה אתם עובדים, בשל שטח האחיזה הקטן שלו.