בכתבה זו תמצאו מידע על עזרים יעודיים אותם תפגשו במהלך עבודתכם.

עזרים הינם חלקים אותם צריך המעצב כדי ליצור תכשיטים. כאן תוכלו למצוא הסברים על כמה מהעזרים החשובים והנפוצים ביותר אשר בהם תעשו שימוש.

 

חרוז/ צינור מעיכה (Crimp bead/tube)– על ידי מעיכה תוכלו למקם חרוזים או פנינים באיזו צורה שרק תרצו על החוט. בנוסף, טכניקה זו משמשת להוספת סוגר לכל סוגי התכשיטים. לחרוזי המעיכה ישנם סוגים וקטרים שונים המתאימים לעוביים וסוגים שונים של החוט איתו אתם עובדים. גם הציפויים השונים המוצעים מסייעים לכם להתאים אותו לכל סוג של תכשיט בצורה מושלמת. זכרו להשתמש תמיד בפלייר המתאים כדי שלא להסב נזק.

 

חוליה כפולה (Split Ring)– טבעות אלו הינן אלמנט חשוב מאוד ביצירת תכשיט. מעבר לתפקידן כמחברות בין חלקי השרשרת, טבעות אלו – המגיעות בגדלים וציפויים שונים – יכולות לשמש גם כמתאמות לסוגרים. לעומת טבעות רגילות, לטבעות אלו יש צמד לולאות (ממש כמו במחזיקי מפתחות) ולכן הן מספקות יותר ביטחון כתפסים.

טבעת סטנדרטית (Jump Ring)– טבעות אלו משמשות ככלי חשוב ביותר לצורך שרשור וחיבור חוליות שונות בתכשיט. בעזרת כלי זה, ניתן לחבר יחד חלקים בעלי גדלים שונים. טבעות הג'אמפ מאפשרות לחבר חלקים שונים אלה לכדי יצירה מקצועית אחת. בנוסף, כלי זה מאפשר גם חיבור של תליונים בקלות מרבית.

סוגר לובסטר (Lobster clasp)– משמש לסגירת שני קצוות שונים של שרשרת או צמיד ומגיע בצורות וגדלים שונים ומגוונים. למרות שמדובר בפרט מאוד פונקציונאלי, הוא מגיע בשלל עיצובים מיוחדים שיכולים בקלות להפוך לחלק בלתי נפרד מעיצוב התכשיט. ניתן להצמיד אליו טבעות מפוצלות או ג'אמפ בקלות.

חוטי תייל מתכתיים (French Wire)– תייל זה משמש ליצירת מראה וגימור יקר ערך על ידי כך שהוא מסתיר את קצה החוט אשר עומד בבסיס השרשרת. תייל זה מגיע בקטרים ובגימורים שונים. ניתן לעצבו בקלות באמצעות פליירים. ליצירת טבעות ואלמנטים מעוגלים מומלץ להיעזר בפלייר עגול.

Headpin – מסמר דק במיוחד אשר בקצהו דיסק קטנטן. השימוש הנפוץ בו הוא לקישור אלמנטים של חרוזים ושרשראות או חלקים אחרים יחד, כמו עגילים לדוגמא. בנוסף, כלי זה מאפשר להדק מרכיבים על טבעות או בד מחורר. כלי זה מאפשר לעצב בעזרת חרוזים בקלות יתרה.

מסמר לולאה Eyepin– כלי זה הוא למעשה חוט מתכת דק עם לולאה בקצהו. השימוש הנפוץ בכלי זה הוא לחיבור חרוזים ושרשראות יחד. גדלים שונים של כלי זה מאפשרים להתאימו לכל סוג של עיצוב אישי.