הכנת מוטיב מעוצב מאבני קריסטל סברובסקי

המוטיב יכול להיות עבור הדבקה קרה או חמה בהתאם לדרישה.

אם ברצונכם להדביק מוטיב בעיצוב אישי לטקסטיל, למשל תרצו לעטר את כלי המיטה או את הטי שירט האהובה שלכם- תזדקקו לאבני הוטפיקס בודדות, פינצטה, טפט שקוף ומגהץ ללא אדים. חברת סברובסקי פיתחה טכנולוגיה מיוחדת להדבקת אבני קריסטל על גבי טקסטיל בגיהוץ במגהץ בייתי.

הכנת המוטיב מתאימה גם להדבקה קרה על מגוון חומרים אחרים, כמו עץ, קירמיקה, נייר וקרטון, זכוכית ועוד. כאן תזדקקו לאבני הדבקה שטוחות ללא הוטפיקס, פינצטה, טפט שקוף ודבק.

מוטיב בהתאמה אישית- אופן ההכנה:

  1. ראשית שרטטו בעיפרון (רצוי על נייר לבן) את האיור הרצוי, או לחילופין הדפיסו מהאינטרנט איור שבחרתם. על סמך איור זה יסודרו האבנים. הניחו את האיור על שולחן העבודה ומעליו את הטפט השקוף כשצידו הדביק פונה מעלה. ניתן לקבע את האיור אל השקף בעזרת סלוטייפ בכדי שלא יזוז.


  2. כעת יש לסדר האבנים על הטפט בעזרת פינצטה כשצידן השטוח כלפי מטה בצורה חופשית או עפ"י האיור ששרטטנו מראש.  3. המוטיב מוכן להדבקה! במידה ועבדתם עם אבני הוטפיקס יש להצמיד את המוטיב יחד עם הטפט לטקסטיל הרצוי וללחוץ באמצעות לחיצה ארוכה של 10-15 שניות, בחום בינוני ללא אדים. חשוב ללחוץ על המגהץ ולא לגהץ, כי בגיהוץ הדבק יכול להימרח.
  4. אם עבדתם עם אבני הדבקה ללא הוטפיקס, זה השלב בו יש לשים דבק בגב האבנים. מומלץ להשתמש במזרק בכדי לשלוט במינון הדבק.
  5. לסיום, מקמו מאד בזהירות את הטפט יחד עם הקריסטלים אל המשטח הרצוי והצמידו היטב את האבנים למשטח.
  6. רק לאחר התקשות סופית של הדבק ( משתנה בהתאם לסוג הדבק, יש לעקוב אחר הוראות היצרן) קלפו בעדינות את הטפט.